Kuruluş 1964
Lokasyon Vichy
Okul Kapasitesi 60 sınıf
Sınıf Mevcudu 15
Kurs Türleri Genel Fransızca
Ulaşım Clermont-Ferrand Havaalanına 60 km
Cavilam Fransızca Yaz Okulu, Vichy

CAVILAM SUMMER, VICHY

Kurulduğu yıldan bu yana her yıl dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hizmet vermekte olan Vichy Cavilam dil okulu,yalnızca yetişkin öğrencilere değil, 18 yaş altı kategoriye de kapısını açmaktadır. Okulun binası Vichy’nin merkezinde Pole Universitaire adı verilen bir kampüste bulunmaktadır. Kampüs şehir merkezine çok yakın olup içinde dil merkezleri, bilgisayar odaları, kütüphane ve yemekhane bulunduran geniş bir bir alana sahiptir.

Vichy Paris’in güneyinde termal alanları ve kaplıcalarıyla ünlü yeşilin hâkim olduğu bir kasabadır.  Vichy’e ulaşım Clermont-Ferrand havaalanından yapılan aktarma ile kolayca sağlanabilir. Vichy ayrıca ünlü kozmetik markasına adını verdiği gibi, ekonomik bakımdan canlı bir şehirdir.

Okul 18 yaş ve altı öğrencilerine spor aktiviteleri ve dil öğreniminin birleştiği Fransızca ve Spor programını sunar. Bu kursu alan öğrenciler sabahları ders görüp öğleden sonra tenis ve golfe giriş dersleri, badminton, binicilik, masa tenisi gibi spor aktivitelerine katılırlar.