Kuruluş 1964
Lokasyon Vichy
Okul Kapasitesi 60 Sınıf
Sınıf Mevcudu 15
Kurs Türleri Genel Fransızca, Fransız Mutfağı, Fransızca ve Golf
Ulaşım Clermont-Ferrand Havaalanı’na 60 km
Cavilam Dil Okulu, Vichy

CAVILAM, VICHY

1964 yılında Clermont-Ferrand Üniversitesi ve Vichy halkının iş birliğiyle kurulmuş bir kurum olan Cavilam, kurulduğu yıldan bu yana Fransızca başta olmak üzere başka dillerde de eğitim vermektedir. Cavilam Vichy, her yıl tecrübeli ve güler yüzlü kadrosuyla birçok milletten 5000’e yakın öğrenciye Fransızca dil eğitimi hizmeti verir.

Cavilam Fransa dil okulları arasında seçkin bir yere sahiptir ve Fransız Eğitim Bakanlığı tarafından verilen FLE kalite belgesini almaya hak kazanmıştır. Okul ayrıca Campus France tarafından onaylı bir kurumdur. Vichy’nin Pole Universitaire kampüsünde, Allier nehrinin yakınında yemyeşil bir alanda bulunmakta olan Cavilam, şehir merkezine yürüyerek sadece 10 dakika uzaklıktadır. 9000m metrekare gibi geniş bir alana yayılmış kampüsünde dil ve bilgisayar laboratuarları, geniş bir kütüphane, kurs öğrencilerinin üniversite öğrencileriyle birlikte yemek yiyebileceği bir yemekhane bulunduran okul, ayrıca kampüsü kaplayan ücretsiz Wifi ağına da sahiptir.

Fransa’daki dil okullarından biri olan Cavilam’ın konumlandığı Vichy, yemyeşil parkları ve kaplıcalarıyla ünlü tarihi bir şehirdir. Paris’e sadece 2,5 saat uzaklıkta olan şehre ulaşım oldukça kolaydır. Vichy’i Fransa’da Fransızca eğitimi için çekici yapan tüm bu özelliklerin toplamıdır.