Kuruluş 1989
Lokasyon Perpignan, Güney Fransa
Okul Kapasitesi 20 sınıf
Sınıf Mevcudu 12
Kurs Türleri Genel Fransızca
Ulaşım Perpignan’a ülkemizden direk uçuş yoktur. Aktarmalı uçuşlarla ya da Montpellier ve Toulouse’a direk uçuş ardından hızlı tren ile şehre ulaşabilirsiniz.
UPVD Perpignan Üniversitesi CUEF Fransızca Dil Kursları

UPVD PERPIGNAN ÜNİVERSİTESİ, CUEF

Perpignan Via Domitia Üniversitesi Fransa’nın en eski üniversitelerinden biridir ve üniversite bünyesinde kurulan Fransızca kurs merkezi, her yıl farklı milletlerden binlerce öğrenciye Fransızca dil eğitimi verir. Via Domitia adı eski Yunan dilinden gelmektedir ve üniversite için bu ismin seçilmesinin nedeni Perpignan’ın Grek ve Latin halklarını birbirine bağlayan geçmişini ve kültürünü yansıtabilmektir.

Fransızca dil okulunun bulunduğu Perpignan, eski Katalon Krallığı’nın başkenti olan, geniş bir kültürel mirasa sahip tarihi bir şehirdir. Perpignan Via Domitia Fransızca dil kursları Neredeyse yılın 300 günü güneşli gökyüzü ve İspanya sınırına sadece 30 km mesafede oluşuyla Fransa’da Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için öne çıkan bir tercihtir. Şehir ayrıca fotoğrafçılık ve sinema fuarları gibi pek çok kültürel aktiviteye de ev sahipliği yapar.