Kuruluş 1948
Lokasyon Paris, 6. Bölge
Okul Kapasitesi 3.500
Sınıf Mevcudu
Kurs Türleri Genel Fransızca, Üniversiteye Hazırlık,İş Fransızcası
Ulaşım Paris metrosu, 4, 10 ve 12. hatlar
ILCF Institut Catholique de Paris Dil Okulu

ILCF INSTITUT CATHOLIGUE DE PARIS

L’Institut Catholique de Paris 1875 yılında kurulmuştur ve bünyesinde sosyal bilimler başta olmak üzere, ekonomi ve iktisat gibi farklı alanlarda eğitim verir. İkinci Dünya savaşından sonra Fransa’ya gelen yabancılara Fransızca eğitimlerinde yardımcı olmak için 1948 yılında Fransız Dili ve Kültürü Enstitüsü’nü (ILCF) açan Institut Catholique, dünyanın dört bir yanından gelen 2500 öğrenci ve yetişkine, son derece kaliteli bir Fransızca eğitim hizmeti sunmaktadır. Dersler 60 dakikalık olmakla birlikte her programın sonrasında sertifika verilmektedir.

Okul, Saint Sulpice, Jardin du Luxembourg ve Montparnasse’nin gibi Paris’in en güzel yerlerinin tam ortasında, son derece merkezi bir konumda bulunmaktadır. Paris’te istediğinizher  yerden bineceğiniz raylı sistemlerle okula kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Genellikle öğrencilerin konakladıkları Cité Internationale Universitaire de Paris ya da Résidence’den okula ulaşım için ‘’Rer’’  ile Luxembourg durağında inmeniz yeterlidir. Bu istasyonlarda indikten sonra, okul ile durak arası tahmini 6-7 dakikalık bir yürüyüş mesafesidir. Yine öğrencilerin konakladıkları yurtlardan binecekleri ‘Rer’lerden aktarma yaparak M4 metrosuyla Saint-Placide durağına ve ardından yaklaşık 5 dakika yürüyerek okula ulaşım mümkündür.

Okul IAU üyesidir. IAU, 1950 yılında kurulmuş, UNESCO merkezli bir dernek olup, dünya çapında akademik değişimi geliştirmek ve teşvik etmek için kurulmuştur. 2011-2012 eğitim yılında 51 deneyimli öğretmen ile hizmet veren okul aynı yıl 120 den fazla kurs açmış olup, 1 sömestr’de 9500 saat kurs verilmiştir. Dünyanın farklı yerlerinden 3000’e yakın öğrenciye Fransızca Dil Eğitimi veren okulu en çok Kuzey Amerika’dan gelen öğrenciler tercih etmişlerdir. Japonya, Güney Kore, Vietnam, Avrupa, Çin, Güney Amerika, Brezilya gibi ülkeler başta olmak üzere toplamda 59 farklı milliyetten öğrenci okulda eğitim görmüştür.