Fransızcanızı yurtdışında geliştirebilmek için en iyi seçeneklerinizin başında Paris dil okulları gelmektedir. 2000 yılı aşan tarihi geçmişi ile tüm dünyanın kültür, sanat, düşünce başkenti olmayı başarmış bir şehir olan Paris Fransızca ve Fransız kültürünü tanımak için de ilk adrestir.Paris’teki dil kursları bu köklü geçmiş ve uzun yıllar sonunda edinilmiş Fransızca öğretimi tecrübesi ile her yıl binlerce insanı ağırlamakta, onların Fransızca öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Fransa’nın içerisinde Paris ve taşra arasında ciddi bir kültürel fark olduğunu göz önünde bulundurursak Paris’te bulunan dil okullarının öğrencileri Fransız kültürü ve Fransızca ile buluşturmakta diğer şehirlere göre çok daha avantajlı olduğunu görebiliriz.

Fransa’nın en prestijli üniversiteleri, okulları Paris’te yer almaktadır, bunun bir sonucu olarak Paris’te dil okulu eğitiminin ardından lisans ya da yüksek lisans yapmak amacıyla yüzlerce öğrenci Paris’teki eğitim kurumlarına başvurmaktadır.

Paris dil okulları genel olarak hafta içi her gün sabah saatlerinde ders, kimi günler ise öğleden sonra saatlerinde özel çalışmalar ile haftalık programlarını gerçekleştirmektedirler. Gündüz saatlerinde Paris’te Fransızca kursunuzun ardından öğleden sonralarınızı arkadaşlarınızla pratik yaparak bir açık hava müzesini andıran Paris sokaklarında gezerek ya da şehrin önemli noktalarını ziyaret ederek geçirebilirsiniz. Sizler gibi Paris’te Fransızca öğrenmeye gelmiş bir çok farklı ülkeden arkadaşınız ile hem eğlenceli vakit geçirecek hem de Fransızcanızı iyice ilerletme şansı bulacaksınız.

Paris’te dil okulu fiyatlarını ele aldığımızda her ne kadar aylık olarak 1000 Euro’ya yakın bir ortalama görsek de elbette Paris’te yer alan ekonomik dil okulları ya da Paris’teki kaliteli dil okulları olmak üzere bir çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Paris’te dil kursu için ayırdığınız bütçeyi danışmanlarımızla birlikte ele almanız, buna göre konaklama, dil okulu ve kurs tipi seçimi yapmanız daha faydalı olacaktır. Bu bütçenin elbette önemli bir kısmını Paris dil kursu fiyatı oluşturacaktır. Paris dil okulları 2017 yılı fiyatları için fiyat listesi sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Paris’teki dil okulları genel olarak şehir merkezinde yer almakla birlikte özellikle şehir merkezinin dışında bir okul isteyen öğrencilerin bu taleplerinin altını çizmelerinde fayda vardır. Paris’te konaklama seçeneklerini ele alırsak, okulların genel olarak Fransız bir aile ile konaklama ya da yurt tipi konaklama sunmaktadır. Kimi zaman öğrenciler için kiralık daire ya da otel seçeneği de sunulmaktadır.

Paris’te ortalama konaklama ücretleri aylık 1000 avro civarındadır. Aile yanı konaklama genelde daha yüksek iken yaz dönemlerinde daha uygun yurt seçenekleri bulunabilmektedir. Özellikle sonbahar ve kış döneminde Paris’te dil okuluna gitmeyi planlayan arkadaşlarımızın bu dönem için biraz daha erken karar vererek konaklama seçenekleri araştırmaya daha erken başlamakta fayda vardır. Zira eğitim döneminde Paris’teki yurtların tamamına yakını üniversite öğrencileri tarafından doldurulmaktadır.

Teori Eğitim olarak uzun yıllardır Paris’teki dil okullarına öğrenciler göndermekteyiz. Zamanla hem bizlerin hem de öğrencilerimizin tecrübesi ışığında kimi okullarla çalışma tempomuzu arttırmakta kimi okullar ile ise azaltmaktayız. Öğrencilerimizden gelen geri dönüşler ışığında sizlere sunduğumuz başlıca Paris dil okulları; Sorbonne Üniversitesi Fransızca Kursu Institut Catholique de Paris Fransızca Dil Okulu France Langue Paris Dil Okulları (Victor Hugo ve Opera olmak üzere 2 şube) Paris Langues Dil Okulu Eurocentres Paris Dil Okulu Accord Paris Dil Okulu LSI Paris Dil Okulu ILF Paris Dil Kursu şeklindedir. Elbette bunlara ek olarak Paris’teki bir çok dil okulu ile daha çalışmaktayız, ihtiyaçlarınız doğrultusunda portföyümüz genişletilebilir. Paris’teki dil okulları hakkında detaylı bilgi edinmek, Paris dil okulları 2017 fiyatlarına erişmek ve Paris’te konaklama hakkında bilgi edinmek için ofisimizi ziyaret edebilir ya da telefon ve mail yolu ile bize ulaşabilirsiniz.