Languedoc Roussillon bölgesinin başkenti olan Montpellier  Fransızca eğitimi için git gide popüler hale gelen şehirlerdendir.  Güney Fransa’nın Nice ve Marsilya’dan sonra en büyük kenti olan Montpellier 1000 yılı aşan bir tarihe ve kültürel birikime sahiptir.  Dil eğitimi amacı ile Fransa’yı ziyaret eden öğrencilerin önde gelen tercihlerinden olan Montpellier dil okulları şehir nüfusunun neredeyse yarısının 30 yaş altı olması vesilesiyle son derece hareketli bir kenttir.

Akdenize kıyısı bulunan şehir, son 25 yılda en çok büyüyen Fransız kenti olma özelliğini de taşımaktadır. Öğrenciler Montpellier’deki dil okullarında aldıkları sabah derslerinin ardından yaklaşık 25 dakika gibi bir sürede tramvay ve otobüs ile plaja gidebilir, eğitimin yanı sıra güzel bir tatil fırsatı da yakalarlar.

Yaz döneminde Fransa’da dil eğitimi alacak öğrencilerin en fazla merak ettikleri konu eğlenceli bir şehre gidip gitmedikleridir. Montpellier’de yer alan dil okulları bu konuda öğrencilerini en mutlu edenlerdendir. Öyle ki tüm yaz boyunca devam eden festivali ile her Cuma ve Cumartesi akşamları konserler, pazarlar, sokak aktiviteleri, oyunlarla şehir merkezi nüfusunun yarısının öğrenci olduğu Montpellier son derece eğlenceli bir hal almaktadır.

Yıllık sıcaklık ortalamasının 14,2 °C olduğu Montpellier, yılın 300 günü güneşli ılıman bir Akdeniz kentidir. Montpellier dil okullarını seçen öğrenciler için özellikle kış döneminde ciddi bir avantaj haline gelir.

Eğitim konusunda da son derece başarılı olan Montpellier 3 adet üniversiteye 10 tane de yüksek okula ev sahipliği yapmaktadır. Montpellier’de yer alan dil okullarından eğitim alan öğrenciler üniversite öğrencileriyle de arkadaşlık kurarak bol bol pratik yapmak imkanı bulmaktadırlar.

Montpellier’deki dil okulları fiyatları okullara göre çeşitlilik göstermekle beraber 4 haftalık bir kurs için ortalama 850 € civarında bir ücretlendirme yapılmaktadır.  Montpellier’de 6 aylık Fransızca kursu fiyatı ise ortalama 3600 € civarındadır.  Kurs süreleri uzadıkça haftalık dil okulu ücretleri ciddi bir biçimde düşmektedir.

Montpellier’de konaklama seçeneklerini ele alacak olursak öğrencilerin büyük bir kısmı Fransız ailelerin yanında kalmaktadır. Kimi öğrenciler yurt seçeneğini talep ederken, okullar sınırlı sayıdaki stüdyo daireleri de öğrencilerin hizmetine sunmaktadır.

Montpellier’deki dil okulları 2017 Fransızca kurs fiyatları, konaklama seçenekleri, kayıt koşulları gibi konularda bilgi almak için ofisimizi ziyaret edebilir, e-posta veya telefon ile talepte bulunabilirsiniz.